Pożyczki pozabankowe

Gdy tylko, w przypadku banków, wszystkie mosty zostały spalone z pomocą spieszą instytucje pozabankowe. Oferta pożyczki pozabankowej w wielu sytuacjach stanowi zbawienie dla zadłużonych. Ta forma wsparcia finansowego pozwala na ominięcie wymogu posiadania różnego rodzaju zaświadczeń, a ilość dokumentów sprowadzona jest do niezbędnego minimum. Udzielanie pożyczki odbywa się na zasadzie zawarcia umowy między klientem, a pożyczkodawcą. Wymogiem, który pożyczkobiorca musi spełnić jest posiadanie obywatelstwa polskiego. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie historii kredytowej, a także uniknięcie ewentualnego oszustwa ze strony wnioskującego. Dlatego też aby wnioskować o pożyczkę pozabankową należy posiadać dowód osobisty oraz numer PESEL, który przydzielany jest każdemu Polakowi po urodzeniu. Dodatkowo, we wniosku trzeba posiadać adres zamieszkania w kraju.

Instytucja pozabankowa, aby udzielić pożyczki potrzebuje otrzymać pozytywną ocenę zdolności kredytowej, co oznacza, że jest ona sprawdzana w rejestrze BIK i BIG. Jeśli w przeszłości zostałeś/aś wpisany/a do bazy, wówczas jest to informacja dla pożyczkodawcy o nierzetelności wnioskującego.
Należy mieć także na uwadze, że jeśli ubiegamy się o pożyczkę w innym parabanku, wówczas ryzykujemy tym, że wniosek zostanie odrzucony. Wynika to stąd, iż często posiadanie pożyczki w innej firmie może determinować decyzję o nieprzyznaniu pożyczki.

Niech Cię to jednak nie deprymuje, gdyż ewentualna odmowa może być spowodowana źle wypełnionym wnioskiem, z czym z przyjemnością pomogą Ci nasi konsultanci. Pomyśl tylko, na który dowolnie wybrany przez Ciebie cel chciałbyś przeznaczyć pożyczone pieniądze, wypełnij wniosek, a Twoje marzenia będą jedynie na wyciągnięcie ręki!