Pożyczki bez dochodu

W życiu zdarzają się różne sytuacje. Bywa i tak, że mając już kredytu w banku, jesteśmy zmuszeni do wzięcia kolejnej pożyczki. Zwykle niewielkiej, aby uzupełnić braki do kolejnej wypłaty. często na kilka dni. Zresztą cały absurd sytuacji polega na tym, że takie pożyczki krótkoterminowe na niewielkie kwoty są najczęściej potrzebne nie na spełnianie zachcianek, ale właśnie dlatego, że brakuje na podstawowe potrzeby bądź najpilniejsze rachunki. Osoby mające stałe i stabilne dochody raczej z takich pożyczek nie korzystają. Obecnie sytuacja na rynku pracy jest z jednej strony stabilna a z drugiej ciągle zdarzają się sytuacje, gdzie pracodawca zalega z wypłatami, zakłady upadają z dnia na dzień. Często stosowany prowizyjny system wynagrodzenia powoduje, że jednego miesiąca dochody są na tyle wysokie, że wystarczają, a drugiego musimy wspomóc się pożyczką.

W bankach, aby dostać kredyt, musimy nie tylko wykazać się stałym i stabilnym dochodem, ale również musi to być dochód o odpowiedniej wysokości. W przypadku, gdy pracujemy na różnego rodzaju umowy zlecenia, umowy o dzieło, lub kiedy dostajemy część wypłaty "pod stołem" (niestety ciągle jeszcze takie praktyki mają miejsce) trudno jest nam wykazać stałe wysokie dochody aby otrzymać pożyczkę w banku. Na szczęście są na rynku firmy, które udzielają pożyczek bez dochodu.

Na jakiej podstawie udzielane są takie pożyczki? To zależy od firmy. Wystarczy dowód osobisty, obywatelstwo polskie, numer rachunku bankowego, ukończone 18 lat oraz czynny numer telefonu komórkowego. Oczywiście większość firm oferuje możliwość wzięcia pożyczki bez dochodu przez internet. Coraz więcej jest też firm oferujących usługi tego typu. Wysokość takiej pożyczki udzielanej bez dochodu wahać się może od kilkuset złoty nawet do kilku - kilkunastu tysięcy. ilość rat, na którą można rozłożyć spłatę zależy od wysokości kredytu i naszych możliwości. W niektórych firmach można wziąć taką pożyczkę bez dochodów za darmo. Należy tylko podpisać zobowiązanie o terminowej spłacie oraz dotrzymać terminu w umowie.