Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest jedną z najpopularniejszych form pożyczania pieniędzy od różnych jednostek finansowych. Dodatkowa gotówka daje nam możliwość sfinansowania remontu mieszkania, zakupu sprzętu AGD, czy wymarzonego wyjazdu na wakacje. Zanim podejmiemy decyzję o wzięciu takiego zobowiązania, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

  • Skąd wziąć kredyt?

Decyzja o tym, w której z firm finansowych starać się o pożyczkę, powinna zatem być odpowiednio przeanalizowana. Przydatne narzędzia, które pomogą wielu osobom w wyborze najlepszej oferty, są porównywarki kredytów online oraz kalkulatory kredytowe. W dość wyraźny sposób przedstawiają one oferty różnych instytucji, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb oraz wymagań.

  • Ile czasu się czeka na kredyt?

decydowanie najszybciej możemy liczyć na decyzję w banku, w którym mamy już założone konto osobiste. Nasz bank posiada najważniejsze informacje na temat naszej sytuacji finansowej. Kiedy decyzja już zapadnie i będzie ona pozytywna, pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet tego samego dnia. Oczywiście, wszystko zależy też od pory dnia w jakiej zostanie zlecony przelew naszych środków.

  • Na co trzeba zwrócić uwagę biorąc kredyt?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, przede wszystkim musimy określić nasze możliwości, jeżeli chodzi o jego spłatę. Przeanalizujmy dokładnie nasz budżet i określmy maksymalną wysokość rat miesięcznych, na jakie możemy sobie pozwolić. Przeglądając oferty kolejnych banków, dokładnie sprawdzajmy proponowane dla nas warunki, skupiając się w dużej mierze na tym jaki jest całkowity koszt kredytu. Chodzi tutaj głównie o jego oprocentowanie i pobierane prowizje, ale także RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.